NBA Turkey
Uygulamalı Dış Ticaret Eğitimi
  • katılımcı yorumları
  • egitim videoları
  • egitim fotoğrafları
  • referanslar

İş Dünyasına NBA ile Hazırlandılar, KAZANDILAR...

Güler TAMEROL / Barsan Lojistik - İthalat & İhracat Sor.

Eğitim sürecinde gerekli bilgilerin aktarıldığını düşünüyorum.. Dış ticaret bölümü mezunu olmama rağmen okul hayatımda öğrenmediğim birçok konuyu bu eğitimde öğrendim. Hocamızın esprileriyle dersi zevkli hale getirmesi ,örneklerle daha kolay öğrenmemizi sağlaması da cabası tabiki..

Eğitim sürecinde çalışmıyordum. Bana işe girerken sorulan sorulara cevap verme olanağı sağladığı için NBA e teşekkür ediyorum. Barsan global lojistikte 3 aydır çalışıyorum. Sanırım bu referans, eğitimin bana neler kattığı konusunda yeterli bir cevap olacaktır... :)

Emre KOÇER - Koçer Şirketler Grubu - Yönetici

Eğitim programının sunumu beklediğimin de ötesinde gerçekleşti. Eğitmenlerin diksiyonları ve ifade yetenekleri konuların aktarımını çok kolaylaştırdı ve faydalı bir süreç geçirdik. Verilen kitaplar kaynak niteliğindeydi ve sonrası için referans olarak başvurabileceğim. İhracatçı bir firmada çalışıyorum ve şuan nakliye, lojistik ve gümrükleme firmalarının yaptıkları işleri kontrol edebiliyorum.

Kurumdaki tüm çalışanlar ve eğitmenler son derece cana yakın ve güleryüzlüydü. Bütün taleplerimize ve sorularımıza içtenlikle yaklaştılar. Teşekkürler.

Dilek HASPOLAT / Delta Airlines - Operasyon Sorumlusu

Eğitmenler branşlarında çok iyiydi ve her sorumuza doyurucu yanıtlar aldık. Konuya hakim oluşları bize de güven verdi. İlk telefon görüşmemle başlayan kayıt ve sonrasında eğitim sürecinde tüm çalışanlardan hep yakın ilgi gördüm.

Eğitim öncesinde bilinçsiz ve yetersizdim. Uygulamalı dersler bu işin pratikte de nasıl yapıldığını bize gösterdi. Çok faydalı oldu. Şimdi bilinçli ve yeterli olarak sektörde işe başladım. Teşekkür ederim.

Jansel MACİT / Viyatek Enerji - Dış Ticaret Yöneticisi

Eğitimin bu işle uğraşan bir kişinin ihtiyaç duyacağı tüm bilgileri içerdiğini düşünüyorum. Anlatım tarzı ve içerik bu işe yeni başlayan birinin bile rahatlıkla algılayabileceği düzeydeydi. Bu eğitim sayesinde işlerimde biraz daha hız kazandım. Banka, gümrük ve nakliye organizasyonlarını daha bilinçli kontrol ve idare edebiliyorum.

Yukarıda saydığım artıların yanında elbette işimi artık kendimden daha emin olarak yapabiliyorum. Bu doğrultuda da üstlerimin bana ve yaptığım işe olan güvenleri arttı. Sorumluluklarım da bununla beraber arttı. Ancak bundan şikayetçi değilim. Ne kadar çok uygulama yapma olanağınız varsa o kadar ilerleme şansınız oluyor çünkü.

Tüm bunlara ek olarak, eğitim bitmiş olmasına rağmen sizleri her başım sıkıştığında arayabiliyorum. Desteğinizi çekmediğiniz ve yardımlarınız için sonsuz teşekkürler. 

Buket GÖKTEPE / Elvan Gıda - İhracat ve Lojistik Ops. Sor.

Eğitimden gerçekten memnun kaldım. Eğitim lojistikle ve dış ticaretle ilgili güzel noktalara değindi. Anlatım akıcı ve akılda kalıcıydı. Keyifli bir şekilde öğrendik. Eğitimi aldıktan sonra lojistikle ilgili derin bilgi sahibi oldum. İş hayatıma büyük katkısı oldu.

Eğitimden sonra edindiğim bilgiler ve sertifika inanılmaz faydalıydı. Şu anda iyi bir şirkette çalışıyorum. İş görüşmesinde lojistiğimin güçlü olduğunu belirtmiştim. Sertifikamı da sunmuştum. İşe alınmamda bunların da payı var.

Eğitimden sonra lojistik benim için uzmanlık alanlarından biri haline geldi. Şu anda birçok insan lojistikte bana danışıyor. Katkılarınız için teşekkür ederim.

Sıdıka ÖZATKAN - HOM Office - Dış Ticaret Sorumlusu

Ticaret konusunda hiçbirşey bilmeyenler baz alınarak hazırlanmış bir içerik. Konular birbirine bağlı, gayet net ve açık. Tüm hocalarımıza düzgün anlatımları için ayrıca teşekkür ederim. Eğitim materyalleri eğitim içeriğine uygun ve günceldi. İhtiyaç duyduğumda dönüp bakabileceğim.

Eğitimden önce bu konularda hiçbir fikrim yoktu. Yaptığım işte de görüyorum ki aldığım bilgiler dış ticaretin temeliymiş. Artık tüm belgelerin nasıl hazırlandığını ve operasyon işlemlerinin nasıl yapıldığını biliyorum. Çözüm odaklı ve güleryüzlü kurum çalışanlarına da teşekkür ederim.

Furkan GÖZALAN / Converse - Yönetici

Eğitim sohbet ortamında çok keyifli geçti ve gerekli bilgiler yerine ulaştırıldı. Hocaların sunumların aktarımı çok net ve başarılıydı. Kurumda çalışan herkes her konuda çok yardımcı ve ilgiliydi.

Bu eğitime sıfır bilgi ile başlamıştım. Şimdi tüm işleyişe hakim oldum. Eklenecek başka bir şey yok, her şey çok güzeldi.

Hacer BAŞ / Telateks AŞ - İhracat Müşteri Temsilcisi

Eğitim içeriği ve anlatımı son derece akıcı ve yalındı. Bilgilerin kesinlikle tecrübe ve örneklendirmeler ile aktarılmasından dolayı aktif iş hayatımda verimli oldu.

Eğitim aldıktan sonra lojistik konusunda edindiğim bilgiler sayesinde nakliye firmaları ile teklif ve fiyatlandırmaların doğru olarak yapılmasını ve gereksiz yere fazladan para ödememeyi öğrendim. Dış ticaret kısmında ise gümrük işlemleri konusunda bilgi sahibi olarak kişileri hata yapmadan önce uyarma fırsatı bulduk ve süreçleri kısaltmayı sağladık.

İş yapılırken karşılaşılabilecek aksilikleri ön görmek müşterilerim ile kurduğum diyaloğu geliştirdi. Ayrıca problemleri açıklayabilecek bilgiye sahip olmamdan ötürü daha emin ve güvenli görüşmeler yapmamı sağladığı için müşterilerimin de memnuniyetini gördüm.

Bülent ÖZHİM / Piri Reis Üniv - İngilizce Öğrt.

İçerik yeterli ve doyurucu idi. Gerekli bütün temel bilgi ve tiyolar verilmiştir. Anlatım da gayet düzgün, açık ve uzmanca idi. Eğitimden önceki bilgi düzeyim bir hayli düşüktü. Hasbelkader yaptığım bir iş olan dış ticareti bu eğitimden sonra daha başarılı ve bilinçli bir şekilde yapabileceğimi düşünüyorum. Bana kesinlikle çok faydası oldu.

Teslim ve ödeme şekillerinin, yükleme ve nakliyenin ayrıntılarını öğrenmiş oldum. Dış ticaret mevzuatı ve uygulamaları hakkında bildiklerim arttı. Muhtemel hataları asgariye çekebilecek duruma geldim.

Şu anda öğretmen olarak çalışıyorum; ancak kendi dış ticaret şirketimi kurup ihracat - ithalat faaliyeti göstermeyi umuyorum. Henüz şirketim doğmadı, ama doğunca NBA Dış Ticaret Okulundan almış olduğum eğitim sayesinde bu işe hazır olacağımı ve hedeflerime ulaşabileceğimi biliyorum.

Anna ERKÖSE / Nedex Kimya - Foreign Trade Spec.

Benim görüşüm, iyi planlanmış bir program ve step by step anlatılıyordu. Bütün sorularımıza cevaplar bulduk ve görsel malzemelerle eğitim desteklenmişti.

Eğitimden sonra iş hayatımda kesinlikle çok büyük faklılık oldu. Bilinçli olarak yazışmalar yapmaya, belgeleri doğru olarak kontrol etmeye ve pazarlıkları lehte fark yaratacak şekilde yapmaya başladım. Şimdi tam bir profesyonel gibi hissediyorum.

Ayrıca CV me yazdığım NBA Dış Ticaret Sertifikamın fark yarattığını düşünüyorum. Ben aldığım eğitimden çok memnun kaldım, size tekrar teşekkür ediyorum.

İrem EKER / Van Leeuwen Boru San. / İhracat Müşteri Tem.

Eğitim içeriğinin yeterli ve ilgili eğitimi veren kişilerin konularında tecrübeli olduğunu düşünüyorum. Bilgi birikimleri sayesinde, yaşamış oldukları sorunlardan ve çözüm yollarından örnekler vererek konuyu daha anlaşılır kıldıklarını ve benzeri olaylarda alınabilecek önlemleri açıklayarak kişinin iş hayatında hata yapma riskini en aza indirebildiklerine inanıyorum. 

Dış ticaret konusunda hiçbir bilgiye sahip değilken, eğitimi aldıktan sonra dikkat edilmesi gereken hususları, ithalat ve ihracatta kullanılan evrakların ne işe yaradığı ve hazırlanması, ödeme ve teslim koşulları gibi ve bir çok konuda kendimi geliştirebilmek için gerekli olan ön bilgi ve donanımı kendime kattığımı düşünüyorum.

Tticaret olgusuna daha geniş bir bakış açısı ile yaklaşabildiğimi ve bu sayede çalıştığım firmanın faaliyetlerini daha kolay kavrayabildiğime inanıyorum. Çalıştığım firmanın müşterilerine sunmuş olduğu hizmeti geliştirebildiğimi ve sormuş oldukları sorularda kendilerini yeterli derecede bilgilendirebildiğimi düşünüyorum.

Rabia AYDINCI / Şahinler Holding - Satınalma Sorumlusu

Öncelikle, çok profesyonel insanlardan eğitim alma şansımız oldu. Eğitim benim de beklentilerimin çok üzerinde gerçekleşti. Eğitmenlerimiz, çoğunlukla kendi iş hayatlarında yaşadıkları deneyimlerinden yola çıkarak dersleri işlediler ve dökümanları da kaynak olarak kendi yaşadıklarını kullandılar. Böylece derslerimizde, sınıf ortamından çok, birbirleriyle iş deneyimlerini paylaşan, kurumsallaşmış firmalarda kaydadeğer pozisyonlara sahip insanların biraraya geldiği bir platformda şanslı olarak hissettim kendimi.

Eğitimi almadan önce, yüzeysel olarak, terimsel olarak bilgi sahibi olduğum birçok konuyu, bu eğitimle birlikte derinlemesine öğrenme fırsatı buldum. Aldığım eğitim sayesinde, birkaç müşterime, zor durumda kaldıkları bir anda, eğitim süresince edindiğim bilgi dahilinde rahatlıkla yardımcı olma fırsatım oldu ve bu normal şartlarda yapabileceğim birşey değildi.

Eskiden, cesaret edemeyip, cahilce yanlış bir yorum yaparım sebebiyle çekindiğim birçok noktada, olaylara dahil olma cesaretine sahibim artık. Yanlış yapma ihtimalinden, ve ayrıca yeterli donanıma sahip olmadığımı düşündüğümden, birçok durumda geri planda kalmayı tercih ediyordum. Ancak, alanım dahilinde, deneyimi benimkinden çok olsun veya olmasın, mutlaka olaya dahil olup, katkı sağlayabiliyorum. :) Sesimi duyan, takımınızda yer alan bütün hocalarımıza teşekkürlerimi iletiyorum.

Fatih CEBİ / TAV Tepe Akfen Yatırım İnş. - ISG Sorumlusu

Kesinlikle herkese tavsiye ediyorum. Eğer işlenen dersler iyi tekrar edilirse uzun yıllar yararlanabileceğimiz tecrübeler kazandığıma inanıyorum. Bilgi düzeyimde ve bakış açımda eğitimden önce siyah şuan beyaz kadar fark var.

Arkadaşlar işe yine girmiştim.Yeni başlayanlar bilirler emin olamadığınız konuda her zaman suskun kalırsınız ama çoğu kişinin tam olarak bilmediği bir konu hakkında rahatça konuşursanız sizin farkınız hemen hissedilecektir buda kişide kendine müthiş bir güven oluşturacaktır. Bana en çok kattığına inandığım şeyin edindiğim bilgi birikiminden kaynaklanan kendime güvendir. Bu hiçbir şeyle ölçülemez bir avantaj. İşte bahsetmek istediğim durum bu.

Amaç zaten iş hayatındaki pozisyonunuz. Bu konular çoğu insan tarafından tam olarak bilinmiyor. Siz kursun eğer hakkını vererek çalışırsanız  o zaman herkesten bir adım önde olursunuz. Kariyerinize başlamak için burası başlangıç yeridir. Benim hayatımda boyle oldu.

Mert DİKMEN / Marmara Üniversitesi Sigortacılık Böl.

Eğitimin içeriğinin 4 yıllık üniversite yaşantımda karşılaşmadığım kadar detaylı ve anlaşılır olduğunu söyleyebilirim. Eğitimin anlatımı ise içeriği tamamlayıcı olduğundan kağıt üzerinde anlatılamayacak incelikleri öğrenmenize yardımcı oluyor. Konu hakkında bilgi ve tecrübe sahibi kişi veya kurumları aydınlatabileceği gibi konu hakkında henüz bilgi sahibi olmayan kişilerin anlayabileceği sadelikte bir anlatım olduğu için bu derslerin herkese bir şeyler katabileceğini düşünüyorum.

Bu konu benim ilgi duyduğum fakat yeterli bilgi düzeyine sahip olmadığım bir konuydu ve gerekli eğitimi nereden alabileceğimi düşünüyordum ki internette araştırma yaparken National Business Academy'nin varlığını öğrenince kursa yazıldım. Kurs sonunda alınan sertifika kabul ve itibar gören bir sertifika olmalıydı. Bu sebeple tercihimi NBA'den yana kullandım. Eğitimi bitireli çok zaman olmadı ve bu konuda kendime güvenim geldi diyebilirim. Zor görünen şeylerin aslında büyütüldüğü gibi zor olmadığını NBA sayesinde gördüm. Tam donanımlı ve ilgili NBA eğitmenleri sayesinde sektöre atılmak artık benim için korkutucu bir şey değil. Benim için üniversitemden aldığım diplomayı tamamlayıcı bir referans değil, en az diplomam kadar güçlü bir referans oldu.

Bu eğitime başlamadan önce iki kere düşünmediğim için çok mutluyum ve özellikle konu ile ilgili olan ve kendine bir şeyler katmayı düşünen üniversite öğrencileri veya mezunların aynı şeyi yapmasını öneririm.

Tolga ERKERMAN / HC Trading - Ass. Trade Manager

İçerik olarak zengin ve kompakt hale getirilmiş bir müfredat vardı. Kısa bir sürede çok değerli bilgiler edindim. Eğitim almadan önce içeriğin %65-70 gibi bir kısmını okumuştum fakat eğitimden sonra tam olarak ne anlama geldiklerini anladım. İş hayatına yeni başlayan arkadaşlarımıza, bu egitimi tavsiye edebilirim.

Sadece sürekli çalıştıgınız terimler dışında, alternatif neler kullanılabileceği ve bunun dışında iş konuşmaları sırasında gecen birtakım terimlere aşinalık kazandırdı.

Bilgi dağarcığım biraz daha gelişmiş olduğu için daha rahat ve derinlemesine pazarlık yapma olanağı çıktı. Karşı tarafın bilmediği, belki az kullanılan terimleri kullanarak her ne kadar küçükte olsa, psikolojik olarak bir üstünlük sağlayabilmek size birtakım avantajlar kazandırabiliyor.

İlkay GÜÇLÜ / Odak Lojistik - Fuar Org. Sorumlusu

Eğitimi almadan önce tabiî ki kendi sektör araştırmalarımız sonucunda lojistik sektöründe yer edinmeye çalışmaktaydım, ancak eğitimi aldıktan sonra bilginin gücünü ve profesyonelliğin ne demek olduğunu anladım. Bu eğitim de bana sektörde cesaret verdiği gibi doğru bilgiyle işimi en hızlı sürede sağlıklı ve başarılı bir şekilde sonuçlandırmamı sağladı.

Almış olduğum eğitim sektör de üst seviyelere ulaşmam için bana öncü olmuştur ve olmaktadır. Bana göre Lojistik sektöründe risk ve problemler sektörün korkulu rüyası, ancak eğitimden sonra anladım ki birçok problemin ve riskin çözüme ulaşmaması tamamen bilgisizlikten ve ezber çalışma sisteminden kaynaklanmış. NBA Turkey sayesinde artık ne problemlerden ne de risk almaktan korkuyorum. Sektörde artık bende varım diyebilmek çok gurur verici ve bunun yanında yeni öğrendiğim ve öğreneceğim her ne varsa bunu nasıl kullanacağımı biliyorum.

Hizmet verdiğimiz sektörde maliyetler en önemli unsurlardan biridir. Temsil ettiğiniz kurum adına düşük maliyetler ile nasıl en kaliteli hizmeti verebilirim unsurunu öğrendim. Sektörde kariyer yapmayı hedefleyen biri olarak şunu diyebilirim ki; profesyonel bir lojistikçi olmak için NBA-TURKEY şart!!!

Sibel ŞİMŞEK / Yeditepe Üniversitesi - Satınalma Yöneticisi

Eğitimin içeriği sayesinde tüm ithalat ve ihracat işlemlerini başından sonuna kadar görüp nerede ne yapacağımı öğrenmiş sayılırım. Üstelik benim gibi bu konuda hiç bilgisi olmayan biri için terimleri öğrenmek gerçekten çok önemli.

Alımlarımı planlarken masraflarını bilmemde, nerede problem yaşayabileceğimi, fiyat alırken nelere dikkat etmem gerektiğini, gümrük müşavirinin yaptığı işleri en azından takip edebilmemi sağladı. Önceleri hiçbir şeyden anlamadığım için müşavir ne derse onu kabul ediyordum şimdi neler yapıldığı ve süreçleri hakkında bilgi sahibiyim.

Satınalma olarak malzemenin maliyetini belirlemem kolaylaştı. Kuruma teslimle, CIF,FOB gibi teslimler arasındaki farkları bildiğim için artık hangi durumda neyi tercih edeceğimi daha iyi biliyorum. İhracatçı firmalar bazen o da aynı bu da aynı diyorlardı şimdi onlara cevap verip aradaki farkı söyleyebiliyorum. Tüm yardımlarınız için teşekkür ederim.

Sabi POLİKAR / Gülçiçek Kimya - Export Manager

Oldukça başarılı ve anlaşılır bir eğitim olduğu kanaatindeyim. Kesinlikle bilgi düzeyimde önemli ölçüde artış oldu.

Otomatikleşen iş hayatına yeni bir boyut gelerek olayları mantıksal açıdan yeniden düşünerek eylemi gerçekleştirmeye başladım.Kariyerime bir artı puan daha kazandırmış oldu. Emeği bulunan herkese teşekkürler.

Emre DEMİRBAŞ / Eagle Burgmann - İth & İhr Sorumlusu

Lojistik Yönetimi ile ilgili eğitim içeriği gayet iyiydi. Konuları kitaptaki bölümlere göre anlatılma ve konuyu dağıtmadan öğrenciye aktarılması başarılıydı.    

Bu mesleğin bizzat içinde olmam ve sürekli olarak uygulamasını yaptığım için bilgilerim güncel kalmaktaydı. Bu eğitimin bana sağlamış olduğu bilgiler ise, bildiğim konulara biraz rötuş ve yarım olarak bildiğim konuları tamamlayıcı olmasıydı.    

Bu mesleği severek icra ettiğimiz için konuları yakinen takip etmekteyim. Almış olduğum bu eğitim ise benim bilgi darağacım ile ilgili tamamlayıcı bir rol oynamıştır.

Dediğim gibi, bu eğitimde eksik kalan konuları da burada tamamladıktan sonra daha bilinçli ve daha iddialı olarak çeşitli konuları ele alma imkanı buldum. Her şey için çok teşekkürler.

Serdar CEYHAN / Kıran Denizcilik - Acente Mdr. Yard.

Konu çok kapsamlı bir konu olmasına rağmen içerik ve konu anlatımı gayet yeterli idi, aynı zamanda soru cevap şeklinde daha iyi anlatım sağlandı.

Eğitimden sonra ayrıntılar ve işim dışında kalan kısmın nasıl işlediği konusunda bilgi sahibi oldum. Ayrıca bu eğitim, bilginin yanında saygın bir çevre de kazanmama yardımcı oldu. Eğitim sonrasında konulara daha geniş çerçeveden bakabilme şansı buldum.

Sibel SEZAL / Unilab Medikal - Dış Ticaret Sorumlusu

Aşırı ve gereksiz ayrıntıya girmeden, bütün konulara temas ederek, aynı zamanda temel noktaların üstünde durarak yapılan, sıkmayan ve akıcı anlatımdan çok memnun kaldım.

Eğitimden önceki bilgi düzeyim vasattı ve kulaktan dolma bilgim olduğu için net değildi, bu yüzden eğitim sonrası bilgi düzeyim kat kat artmış oldu. 

Eskiye göre, daha bilinçli hareket ettiğimi ve daha doğru kararlar verdiğimi düşünüyorum. İş konumla ilgili kendime güvenim arttığı için bunu gören iş arkadaşlarım ve genel müdürümün gözünde daha değerli bir konumda olduğumu düşünüyorum. Hatta bir çok konuda bana fikir sorulmaya başlandı diyebilirim.

Figen AYDIN / İstanbul Nakliyat - İhracat Operasyon Sor.

Eğitimin sektörümüz adına çok geniş içerikli olup anlatımı ise kolay anlaşılır, örnekli olması akılda kalıcı olması ve daha iyi anlamamıza yardımcı olmuştur.

Bilgi düzeyi en az %80 artmış durumda çünkü eğitimden önce iş sahamızda sadece ana faaliyetlerimiz hakkında kısmı bilgiye sahipken eğitimden sonra tüm lojistik faaliyetleri ve bize yansıyan durumlarını ilerleyen aşamalarını, sonuçlarını tüm detayları ıle öğrenmiş oldum. Yaptığımız işin mahiyetini öğrenmiş oldum, daha bilinçli oldum…

Eğitim geniş kapsamlı olduğundan birçok bilgi edindik herhangi bir problem çıktığında daha kolay müdahale edebiliyoruz ve şirketçe eğitim aldığımızdan hepimiz birbirimizin dilinden anlıyoruz. Bunun için NBA e teşekkürler...

Aslı GENCER / Klipchem Kimya - İthalat & İhracat Yöneticisi

Eğitimin içeriği ve anlatım bence gayet iyi idi, hem örnekler hem de tecrübeler doğrultusunda konular anlatılmış olup örneklemeler sayesinde akılda kalıcı olmuştur. Günümüz lojistik sektöründe yapılan son değişikliklerin de işlenmesi ayrıca gündeme yabancı kalmamak adına çok önemliydi bence.

Eğitimi almadan önce zaten sektörde çalışıyor olmamdan ötürü bilgi problemim yoktu. Ancak eğitimden sonsa konuların tümünü hatırlamak, tekrar yaşamak ve üzerine daha fazla bilgi eklemek oldukça olumlu ve pozitif oldu benim için.

Eğitimin dediğim gibi umuttuğum bazı konuları hatırlamama, bazı konulara daha fazla dikkat etmeme, son değişikliklere göre çalışmama, bir kere daha bu mesleği sevdiğime karar vermek gibi olumlu etkileri oldu. Şirket içinde verdiğim eğitimlerde de ayrıca faydası oldu.

Oluşan sorunlara daha geniş açıdan bakma fırsatım da oldu her ne kadar zaten detaycı bir insan da olsam. Bilgi paylaşmayı seven bir insan olduğum için etrafımdakilerle paylaşımı arttırmama forsat oldu. daha önce de dediğim gibi daha az kullandığım terimleri tekrar hatırlamama ve umuttuğum bazı bilgileri yenilememe yardımcı oldu.  

Merih AÇIKKOL / Greeneks Lojistik - İhracat Operasyon Sor.

Gayet net ve güncel anlatımlarla eğitim yapıldı. Bilgilerimden şüphe ederek, acaba sorusu hep akıla takılarak iş yaparken; şimdi almış olduğum eğitim sayesinde kesin ve emin bilgiler ile iş yapabilme düzeyi sağladım.

Yaptığım işin sürecini bilerek takip ediyorum. İş yerindeki arkadaşları bilemedikleri konularda bilgilendirme ve ayrıca müşterileri tereddüt ettikleri konularda yönlendirme becerisi edindim. Çok teşekkürler...

Linked In
Flicker
YouTube
Twitter
Facebook

National Business Academy (NBA Turkey)
Orjin Maslak İş Merkezi, Eski Büyükdere Cad.
No: 27, Zemin Kat No.42 Maslak Sarıyer, İstanbul