NBA Turkey
Uygulamalı Dış Ticaret Eğitimi
  • katılımcı yorumları
  • egitim videoları
  • egitim fotoğrafları
  • referanslar

Uzman Eğitimci KadromuzDış Ticaret, Lojistik ve Stratejik Pazarlama Uzmanlarımız

  • Tamamı sektörün içinden gelen, uluslararası saha tecrübesine ve eğitmenlik deneyimine sahip olan uzmanlar ile SİZİ Profesyonellerin iş dünyasına hazırlıyoruz...

 
Mert AYDINER (Nöro Pazarlama ve Satış Koçu, Konuşmacı, Yazar)

Mert Aydıner, İstanbul Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümü mezunudur. Academy Neuro kurucu ve yönetici ortağı olan AYDINER, beynimizdeki karar alma mekanizmasını “güdü-duygu-akıl” üçgeninde işleyerek satın alma davranışlarımızın arkasındaki motifleri ortaya çıkaran çalışmalar yapıyor. Halihazırda Academy Neuro bünyesinde nöro ekonomi odaklı eğitim programları tasarlayıp sunan Aydıner, deneyimli bir iş koçu olarak özellikle “öz liderlik, duygusal zekâ ve ilişki yönetimi” konularında hazırladığı rehber araçlar ile bugün “yeni nesil yönetim modeli” olarak kabul edilen koçluk ve mentorluk yaklaşımının iş dünyasına adaptasyonunu kolaylaştırıyor. Bu felsefe etrafında yaptığı çalışmaları da “Nöro Satış – Müşteri Mıknatısı Olmanın Formülü” adlı kitabında bir araya getiren Mert Aydıner, yazdığı kitaplar, makaleler ve verdiği seminerlerle kitlelerin kendi keşiflerini yapmalarına da aracı oluyor.

 

Serkan KAR (E-Dış Ticaret Uzmanı / E-Broker)

Anadolu Üniversitesi Isletme Fakültesi mezunu olan uzun bir dönem otomotiv-gida sektörlerinde faaliyet gösteren ve dış ticaret yapmak isteyen kobilere dış ticaret danışmanlığı yaptı. Ayrıca kobilerin Ekonomi Bakanlığı Devlet Yardımları ve Destekleri ve Kosgeb destekleri konusunda bilgilenmeleri için Türkiye genelinde seminerler verdi. Dünyada yaygın olarak kullanılan E-brokerlik, Drop Shipping Ve Affiliating Marketing üzerine de özel çalışmalar ve uygulamalar yaparak E-Dış Ticaretin tüm dallarında uzmanlık kazanan Serkan KAR şu anda Petrol Ofisi AŞ de dis pazarlar ve dis ticaret operasyon islemleri sorumlusu olarak çalışmaktadır. Aynı zamanda da NBA Turkey de E-Dis Ticaret Egitmeni olarak görev yapmaktadir.

 

Abdurrahman ÖZALP (Bankacılık ve Dış Ticaret Uzmanı)

1963 yılında doğan A. ÖZALP Çukurova Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden 1986 yılında mezun olmuştur. 1988 yılında bankacılığa başlayan A. ÖZALP bankaların kambiyo, dış ticaret ve mevzuat bölümlerinde yönetici olarak görev yapmış ve dış ticaret ile ilgili olarak banka içi ve dışında çok sayıda eğitim vermiştir. Akreditif, garantiler, stand-by ve dış ticaret konulu uluslararası seminerlere ICC Türkiye Temsilcisi olarak katılan ÖZALP’ın dış ticaret konusunda "Dış Ticarette Teslim ve Ödeme Şekilleri ", "UCP 600'ın Kullanılması ve Akreditif", "Akreditif, Riskler ve UCP 600" ve "Akreditif ve Standby Rezerv Konuları" isimli kitapları yayınlamıştır. NBA Turkey eğitim programları çerçevesinde başta Akreditif Uzmanlığı olmak üzere teslim ve ödeme şekilleri, garantiler ve bankacılık işlemleri konularında eğitimler vermektedir.

Yunus Nadi KURAL (Yetkilendirilmiş Gümrük Müşaviri)

1942 Artvin doğumlu olan Yunus Nadi KURAL İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi mezunu olup sırasıyla Gümrük ve Tekel Bakanlığında sırası ile Müfettişlik, Genel Müdür Başyardımcılığı, İskenderun Gümrükler Başmüdürlüğü, Bakan Müşavirliği görevlerini yaptıktan sonra 1988 yılında emekli olmuştur. 5 yılı Gazi Üniversitesi Gümrük Bölümünde öğretim görevlisi olmak üzere yaklaşık 30 yıldır gümrük ve dış ticaret konularında eğitim veren Y.N. KURAL, National Business Academy bünyesinde sahip olduğu tüm bilgi ve tecrübelerini bizlerle paylaşmakta ve hızla gelişen ve değişen iş dünyasında katılımcılarımıza kariyer yolunda ışık tutmaktadır. İGEME bünyesinde de düzenli olarak eğitimler veren ve İstanbul Ticaret Üniversitesinin düzenlediği Dış Ticaret Seminerlerinde daimi konuşmacı olarak yer alan KURAL’ ın Kaçakçılığı Önleme Yasası hakkında basılı bir kitabı vardır. Güncel bilgileri ve sektörel iş deneyimi ile kurumumuzda Gümrük Mevzuatı, İthalat&İhracat Uygulamaları, Serbest Bölgeler, Dahilde&Hariçte İşleme Mevzuatı konularında eğitimler vermektedir.

Ertuğrul SİNGİN (Gümrük Müşaviri)

1989 da Trakya Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan E. SİNGİN, kurucusu olduğu Duru Gümrüklemede Gümrük Müşaviri ve NBA Turkey bünyesinde eğitmen olarak çalışma hayatını sürdürmektedir. Aynı zamanda İstanbul Gümrük Müşavirleri Derneği Eğitim Komitesinde de yer alan E.SİNGİN, 21 yıllık meslek yaşamında uzmanlık sahası olan Dış Ticaret Yönetimi ve uygulamaya dayalı Gümrük Mevzuatı konularında edindiği bilgi ve tecrübeleri hem E-Dış Ticaret Eğitimlerinde hem de GMS - Gümrük Müşavirliği Sınavı Hazırlık Kursunda katılımcılarımıza aktarmakta ve yol göstermektedir.

Hakan Ömer GİDER (Satış ve Pazarlama Uzmanı)

16 sene içerisinde 11 farklı sektörde yayıncılık, fuarcılık ve TV programcılığı konularında yöneticilik yapmış basın ve reel sektör ile çalışarak tecrübe kazanmıştır. İş hayatının ikinci yılında ise; öğretim görevlisi, danışman ve eğitimci olarak, 40’ı aşkın firmanın pazarlama danışmanlığı başta olmak üzere 10.000’leri aşkın kişiye satış, pazarlama, müşteri ilişkileri, yönetim becerileri ve fuarcılık konularında eğitimler vermiştir. Gençlik yıllarında yaptığı Tiyatroculuk ve 3 yıldır yaptığı TV program ve sunuculuğunu birleştirerek görsel unsurlar ile zenginleştirilmiş, ihtiyaca yönelik kurumsal ve bireysel sunumlar yapmaktadır. Kitapları: Satışçının Antrenman Notları, Mediacat Yayıncılık, Temmuz 2005 (3 baskı yaptı), Satış Bir Çocuk Oyunudur!, Mediacat Yayıncılık, Temmuz 2006, Nasıl Satış?, BAMM Yayıncılık, Temmuz 2007

Ferda NARMANLI JONAS (Hukuk Müşaviri)

Oregon School of Law mezunu olan F.NARMANLI ekonomi hukuku, deniz ticaret hukuku ve uluslararası yatırımlar konusunda Türkiye'nin önde gelen firmalarına danışmanlık yapmaktadır. NBA Turkey bünyesinde katılımcılarımıza uluslararası sözleşmeler, deniz ticaret hukuku, anlaşmazlıklar ve tahkim konularında tecrübelerini aktarmakta ve yaşanan sorunlara yasal dayanağı olan çözümler getirmektedir.

David LOFTON (Lojistik Projelendirme Uzmanı)

1983 te Columbia Southern University de Project Management ve 1993 te The University of Maryland ta Political Science üzerine eğitimini tamamlayan David LOFTON sırası ile United States Army Quartermaster Corps, Enron Project Management ve Washington Group Inc. te proje yönetmeni olarak görev yapmış ve şuan Advance International Transport (Balkan) EAD da proje ve lojistik müdürü olarak görevine devam etmektedir. Kurumumuz eğitimlerinde bağımsız danışman ve konuşmacı olarak yer alan LOFTON, Proje Yönetimi ve Lojistik & Tedarik Zinciri konularında çalışmalarımıza destek vermektedir.


 

Linked In
Flicker
YouTube
Twitter
Facebook

National Business Academy (NBA Turkey)
Orjin Maslak İş Merkezi, Eski Büyükdere Cad.
No: 27, Zemin Kat No.42 Maslak Sarıyer, İstanbul